18 червня 2021 Київ, НСК «Олімпійський», вул. Велика Васильківська, 55

Українська команда FireWay перемогла у хакатоні NASA Space Apps Challenge 2020 в номінації «Найкраще використання технологій». Це найбільший міжнародний космічний хакатон, в якому FireWay була представлена шістьма учасниками. FireWay складають інженери, астрофізик та розробники — Іван Гришко, Кирило Андрієць, Дмитро Іванник, Олена Компанієць, Роман Малькевич та Максим Копистко.

Саме Максим Копистко відповів на наші експрес-запитання та окреслив подальші плани українського космічного проєкту. У вільний від участі в FireWay час Максим керує напрямком голосових рішень, а також є тренером освітнього хабу міста Києва та відвідувачем конференції iForum.

— В чому полягає суть розробки і які її переваги?

— Ми розробили універсальний конектор для дозаправляння супутників паливом прямо у космосі. Перевага його використання в тому, що це дешевше ніж запускати новий супутник на орбіту.

— Як можна застосовувати це на практиці?

— Одну частину розробки FireWay можна відправляти з супутником на орбіту, а потім, коли настане необхідність, приєднатися з другою частиною і заправляти супутники паливом «на місці», продовжуючи термін роботи одного космічного апарату.

— Що дає участь у хакатонах рівня NASA команді з України?

— Можливість позмагатися з усіма командами світу і продемонструвати їм усі свої космічні навички. Також, це гарний нетворкінг між учасниками, які об’єднані однією темою.

— Яким бачите майбутнє космічного продукту в Україні?

— На нас вже вийшли деякі інвестори та запропонували продовжити роботу. Найближчим часом ми зберемося всією командою і вирішимо, як ми продовжимо роботу над конвектором. Є плани створити стартап.

— Чи можна говорити, що в Україні формується бізнес-спільнота приватного космосу?

— У нас є невелика група ентузіастів, яких постійно бачимо на різних хакатонах. Але те, що вони туди ходять, радше свідчить про те, що перерости в компанії вони не змогли. Поки у нас не з’являться нормальні умови для фінансування таких проєктів, зарано казати, що у нас є ринок для цього.

Але сама спільнота є, бо на кожному хакатоні бере участь близько 30 команд на кожній локації. В цьому році їх було 4 з України.

— Що потрібно, щоб розвивати космічну спільноту в Україні?

— Створити рівні правила, для всіх, де інвестиції захищені міжнародними судами, працює фондовий ринок, а університети та підприємства беруть участь в міжнародній кооперації.

  • До речі, 6 лютого можна поспілкуватися про FireWay з самими переможцями в NAU HUB — деталі тут

Організовано зусиллями волонтерів компаній

Спонсори та партнери 2021

Титульний спонсор
Генеральний спонсор
Спонсор Main Stage
Спонсор залу «Інтернет-технології»
Спонсор залу «Майбутнє»
Спонсор залу «Реклама і просування»
Спонсор Міста Майбутнього
Книжковий партнер
Будівельний партнер
Relax-партнер
Автомобільний партнер
Преміальний партнер
з онлайн-маркетингу
Спонсор
Спонсор
Логістичний партнер
Технологічний партнер
Digital-партнер
Інвестиційний партнер
Поліграфічний партнер
Водний партнер
Технічний партнер
Медичний партнер
Партнер розсилки
Cпонсор

Інфопартнери 2021

Генеральний інформаційний партнер