2021 год Киев, НСК «Олимпийский», ул. Большая Васильковская, 55

Міжнародна виставка побутової електроніки CES, яка щосічня відбувається у Лас-Вегасі, США, цього року проходить у повністю цифровому форматі. Онлайн-майбутнє наступило не стільки тому, що цього прагнули організатори й учасники, а через пандемію COVID-19, що вносить корективи в організацію багатьох масових заходів. Оргкомітет iForum відчуває це на власному досвіді.

Не тільки формат, а й наповнення CES-2021, що почалася 11 січня і триватиме до 14-го, зазнали впливу карантину. Як відзначають оглядачі виставки, цього року провідні виробники демонструють безліч розробок для керування домашньою технікою, продуктів для занять спортом і нормалізації сну, а ще — винятково багато телевізорів. Ми обрали 5 цікавинок, які на нашу думку, визначають напрямок руху споживацьких технологій.

Корисний робот Bot Handy від Samsung

Поки одні захоплюються плавністю танцю роботів Boston Dynamics, інші вже мріють про домашнього помічника від Samsung. Замість танців, цей пристрій уприємнить вас наведенням ладу в помешканні: прибере розкидані речі, завантажить посудомийку, накриє на стіл. Робот керується AI-алгоритмами, тож може помітити, що ви занадто довго сидите за комп’ютером, і порадить зробити перерву й розминку.

А ще, розробники стверджують, що автоматизована рука Bot Handy навіть зможе охайно налити і подати келих вина. Погодьтесь, це — практичніше, аніж танці:

  • До речі, про те, як зміниться глобальне виробництво після пандемії ми писали тут

LG і надзвичайний монітор

Одна з прем’єр від компанії LG на виставці — монітор UltraFine OLED Pro. Він призначений, в першу чергу, для креативних і творчих людей, які помітять, що екран відображає 99% кольорового спектру DCI-P3 та Adobe RGB. Діагональ 4K-монітора становить 31,5 дюймів, а ціна, як і точна дата початку продажів ще не озвучені. Тож поки що вражаємося показниками якості цієї новинки:

Чиста сонячна вода

Компанія GoSun демонструє на CES свої розробки, що живляться від сонячної енергії — техніка, яка працює без підключення до центральної електромережі, набуває все більшої популярності. Черговий продукт зветься Flow і призначений для очищення води до стадії питної, придатної для миття й приготування їжі.

Пристрій має компактні розміри та підходить для подорожей або облаштування побуту трохи далі від цивілізації, яка останнім часом створює нам забагато дискомфорту. Вартість апарату на сайті виробника становить лише 165 євро:

Навушники JBuds Frames, які не закривають вуха

Ті, хто займається спортом, люблять слухати власний саундтрек під час тренувань. Разом з тим, важливо (хоча б задля власної безпеки) чути те, що відбувається навколо, особливо, якщо ви бігаєте чи катаєтесь на вулиці. Саме на цей випадок компанія JLab розробила гаджет Jbuds Frames. Це, фактично, мініатюрні динаміки, які можна прикріпити на дужки будь-яких окулярів.

Вони коштують значно дешевше (виробник заявляє ціну $50), аніж комбіновані пристрої окуляри+навушники, але забезпечують достатньо якісний звук і можливість слідкувати за навколишнім шумом:

Двері для песиків

Щороку на CES презентують найрізноманітніші пристрої, і не всі з них здаються такими ж корисними й необхідними, як робот-прибиральник чи очищувач води. З дивацтв цьогорічної експозиції — технологічні дверцята для собак myQ Pet Portal. Конструкція під’єднується до смартфона власника, взаємодіє з Bluetooth-маячком на самому собаці, споряджена камерами спостереження тощо. І все це лише заради того, щоб ваш улюбленець міг виходити і повертатися, а ви — залишатися на місці, і навіть бути не вдома.

А тепер до найцікавішого: дверцята розробила компанія Chamberlain, відомий глобальний виробник гаражних дверей, воріт тощо. Тож, IT-журналісти припускають, що пристрій не настільки гіковий, як може здатися на перший погляд:

Организовано усилиями волонтеров компаний

Спонсоры и партнеры 2021

Титульный спонсор
Генеральный спонсор
Спонсор зала Main Stage
Спонсор зала «Интернет-технологии»
Спонсор зала «Будущее»
Спонсор зала «Реклама и продвижение»
Спонсор Города Будущего
Книжный партнёр
Инновационный партнёр
Строительный партнёр
Relax-партнёр
Автомобильный партнёр
Автомобильный партнёр
Спонсор
Спонсор
Автомобильный партнёр
Спонсор

Инфопартнеры 2021

Генеральный информационный партнёр